BUX85 TFK
Online Anfrage
BUX85
- Menge
- 25
- Hersteller
- TFK
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation BUX85
| Polarity | NPN |
| Breakdown Voltage [Collector to Emitter] | 1.00 kV |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Lifecycle Status | |
| Power Dissipation | 50.0 W |
| Current Rating | 2.00 A |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| BUX47A | Transistor | ||
| BUX48A | Transistor npn 700 V 15 A 175 W TO3 | ||
| BUX48C | Transistor npn 700 V 15 A 175 W TO3 | ||
| BUX80 | Transistor npn 400 V 10 A 100 W TO3 | ||
| BUX81 | Transistor | ||
| BUX86 | Transistor npn 400 V 0.5 A 42 W SOT82 | ||
| BUX87 | Transistor npn 450 V 0.5 A 42 W SOT82 | ||
| BUX98 | Transistor npn 400 V 30 A 250 W TO3 | ||
| BUX98A | Transistor npn 450 V 30 A 250 W TO3 | ||
| BUX98C | Transistor npn 700 V 30 A 250 W TO3 |