HCPL-0600 Agilent
Online Anfrage
HCPL-0600
- Menge
- 63
- Hersteller
- Agilent
- Datecode
- Beschreibung
- SO8 optocoupler
Technische Spezifikation HCPL-0600
| Supply Voltage (DC) | 5.50 V |
| Data Rate | 10.0 Mbps |
| Case/Package | SOIC, DIP |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Rise Time | 50.0 ns |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Isolation Voltage | 2.50 kV |
| Packaging | Box |
| Input Voltage (DC) | 1.80 V (max) |
| Output Current | 50.0 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Input Current | 15.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 7.00 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Power Dissipation | 85.0 mW |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| CNY74-4H | Vishay | DIL16 optocoupler | |
| CNY75C | Vishay | DIL6 optocoupler | |
| H11L2 | ISOCOM | DIL6 optocoupler | |
| HCNW139 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-0530 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-0601 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-2200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2211 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2231 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2232 | Agilent | DIL8 optocoupler |