IRL530A FSC
Online Anfrage
IRL530A
- Menge
- 19
- Hersteller
- FSC
- Datecode
- E30
- Beschreibung
- in stock, TO220 package
Technische Spezifikation IRL530A
| Polarity | N-Channel |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 14.0 A |
| Power Dissipation | 62.0 W |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 100 V |
| Current Rating | 14.0 A |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 100 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | TO-220 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 120 mΩ |
| Lifecycle Status | |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 3 |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| LM2576T-ADJ | NSC | JM43AP | in stock, TO220-5 package, part marking: LM2576T-ADJ P+ |
| LM2576T-ADJ | NSC | JM54RE | in stock, TO220-5 package, part marking: LM2576T-ADJ P+ |
| BTS282Z | Siemens | C917 | in stock, TO220-7 package |
| B250D | Diotec | in stock, DIP6-4 package | |
| BUZ100 | Infineon | D114 | in stock, TO220 package |
| L4960H | STM | 248 | in stock, TO220-7 package |
| LM1117T-3.3 | NSC | JM05AF | in stock, TO220 package |
| MC78M08CT | ONS | 335 | in stock, TO220 package |
| FEP30DP | GS | 0420 | in stock, TO247 package |
| TL783KC | TI | in stock, TO220 package, part marking: TL783C |