MC14532BCP MOT
Online Anfrage
MC14532BCP
- Menge
- 10
- Hersteller
- MOT
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation MC14532BCP
| RoHS | Non-Compliant |
| Digital Logic Level | CMOS |
| Number of Pins | 16 |
| Supply Voltage (DC) | 15.0 V |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Output Current Drive | 5.00 mA |
| Packaging | Box |
| Case/Package | DIP |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | |
| Number of Bits | 8 |
| Output Current | -10.0 mA to 10.0 mA |
| Power Dissipation | 500 mW |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| MC14527BCP | MOTOROLA | 8812 | |
| MC14528BCP | MOTOROLA | 10 | |
| MC14529BCP | MOTOROLA | 8401 | |
| MC14530BCL | MOTOROLA | 7948 | |
| MC14530BCP | MOTOROLA | 8027 | |
| MC14538BCP | MOTOROLA | 9551 | |
| MC14538BDW | MOTOROLA | 9229 | |
| MC14539BCL | MOTOROLA | 8228 | |
| MC14539BCP | MOTOROLA | 8209 | |
| MC14541BCP | MOTOROLA | 9047 |