SN74HC563N TI
Online Anfrage
SN74HC563N
- Menge
- 14
- Hersteller
- TI
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation SN74HC563N
| Propagation Delay Max (tpd) | 37.0 ns |
| Polarity | Inverting |
| Number of Outputs | 8 |
| Output Current Drive | -1.00 mA |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | PDIP |
| Voltage Nodes | 6.00 V, 5.00 V, 2.00 V |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Output Current | 7.80 mA |
| Number of Pins | 20 |
| Supply Voltage (DC) | 2.00 V to 6.00 V |
| RoHS | Compliant |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| SN74HC42N | |||
| SN74HC4515NT | TI | ||
| SN74HC4724N | TI | ||
| SN74HC51N | TI | ||
| SN74HC541DW | TI | ||
| SN74HC564N | TI | ||
| SN74HC573ADW | TI | ||
| SN74HC573AJ | TI | ||
| SN74HC573N | TI | ||
| SN74HC594N | TI |