TL081CP MBR
Online Anfrage
TL081CP
- Menge
- 460
- Hersteller
- MBR
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation TL081CP
| Input Offset Drift | 18.0 µV/K |
| Supply Voltage (DC) | 15.0 V |
| Case/Package | PDIP |
| Rise Time | 50.0 ns |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Gain Bandwidth Product | 3.00 MHz |
| Bandwidth | 4.00 MHz |
| Slew Rate | 13.0 V/μs |
| Input Bias Current | 30.0 pA |
| Supply Current | 1.40 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Obsolete |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 1 |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| TL061CP | DIL-08 | ||
| TL064CN | SGS-Thomson | DIL-14 | |
| TL071CP | Texas | 1988 | DIL-08 |
| TL072CP | STM | 1994 | DIL-08 |
| TL074CN | DIL-14 | ||
| TL082CN | SGS-Thomson | OpAmp DIL-08 | |
| TL082ACP | Texas | OpAmp DIL-08 | |
| TL082BCP | Texas | OpAmp DIL-08 | |
| TL082CDP | Motorola | OpAmp DIL-08 | |
| TL082CP | Texas | 2xOP JFET +-18V DIL-08 |