4N32 Vishay
Online Anfrage
4N32
- Qty
- 68
- Manufacturer
- Vishay
- Datecode
- Description
- DIL6 optocoupler
Technical Specification 4N32
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 5.30 kV |
| Packaging | Tube |
| Input Current | 50.0 mA |
| Output Voltage | 30.0 V |
| Forward Voltage | 1.25 V |
| Number of Pins | 6 |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0