ILQ74
Online Anfrage
ILQ74
- Qty
- 76
- Manufacturer
- Datecode
- Description
- optocoupler 4x o. A. MBit/s 5300 VDC 16P
ILQ74
- Qty
- 8
- Manufacturer
- Datecode
- 9016
- Description
- in stock, DIP16 package
ILQ74
- Qty
- 4
- Manufacturer
- Datecode
- Description
- in stock
Technical Specification ILQ74
| Voltage Rating (DC) | 1.30 V |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 5.30 kV |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | DIP |
| Input Current | 20.0 mA |
| Output Voltage | 20.0 V, 50.0 V, 20.0 V (max) |
| Number of Pins | 16 |
| Number of Channels | 4 |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0