IRF9610 SEC
Online Anfrage
IRF9610
- Qty
- 6
- Manufacturer
- SEC
- Datecode
- Description
Technical Specification IRF9610
| Polarity | P-Channel |
| Voltage Rating (DC) | -200 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | -1.80 A |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | -200 V |
| Drain to Source Voltage (Vds) | -200 V |
| Current Rating | -1.80 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Rise Time | 15.0 ns |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 3.00 Ω (max) |
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Pins | 3 |
| Power Dissipation | 20.0 W |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0