IRF-PC50
Online Anfrage
IRF-PC50
- Menge
- 7
- Hersteller
- Datecode
- Beschreibung
- TRANS.MOSFET N 600V 11A TO247
Technische Spezifikation IRF-PC50
| Current Rating | 11.0 A |
| Continuous Drain Current (Ids) | 11.0 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 600 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 600 V (min) |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | TO-247 |
| Lifecycle Status | |
| RoHS | Non-Compliant |
| Rise Time | 37.0 ns |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| INA117P | Amplifier DIFFERENTIAL DIP08 | ||
| INA128PA | Amplifier INSTRUMENTAT. DIP08 | ||
| IR2112.IR | IR | IR2112 DIP14 | |
| IRC540 | Transistor | ||
| IRE5 | Fototransistor Infrared 30 V 100m W | ||
| IRF150 | Transistor N-MOSFET 100 V 30 A 150 W TO3 | ||
| IRF3205 | Transistor | ||
| IRF3710 | Transistor | ||
| IRF4905 | Transistor | ||
| IRF510 | Transistor N-MOSFET 100 V 5.6 A 43 W TO220 |