MC79L15ACP MOTOROLA
Online Anfrage
MC79L15ACP
- Ilość
- 257
- Producent
- MOTOROLA
- Data produkcji
- 328
- Opis
- TO-92
MC79L15ACP
- Ilość
- 38
- Producent
- MOTOROLA
- Data produkcji
- Opis
Technical Specification MC79L15ACP
| Case/Package | TO-92 |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 100 mA |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | -20.0 V (max) |
| Lifecycle Status | Obsolete |
| Output Voltage | -15.0 V |
Other Manufacturers for MC79L15ACP
ON SemiHotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| MC7818CT | MOTOROLA | ||
| MC78M05CDT | MOTOROLA | 97/19 | |
| MC78M12CDT | TO-25 | ||
| MC7905CT | MOTOROLA | ||
| MC79L05ACP | MOTOROLA | TO-92 | |
| MC79M12CDTRK | MOTOROLA | 99/25 | T&R/D-PAK |
| MC836P | MOTOROLA | 77/33 | |
| MC849L | MOTOROLA | 82709 | |
| MC862P | MOTOROLA | 75/32 | |
| MC936L | MOTOROLA | 78/07 |