TIP29C Solid State Transistors
Online Anfrage
TIP29C
- Ilość
- 98
- Producent
- Solid State Transistors
- Data produkcji
- Opis
- VPE = package quantity: 50 pcs, TO-220 package,
Technical Specification TIP29C
| Polarity | NPN, N-Channel |
| Breakdown Voltage [Collector to Emitter] | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Power Dissipation | 30.0 W |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | TO-220 |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 3 |
| Current Rating | 1.00 A |
Hotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0