LP2951ACN NSC
Online Anfrage
LP2951ACN
- Quantité
- 100
- Fabricant
- NSC
- Date de fabrication
- 93
- Description
LP2951ACN
- Quantité
- 27
- Fabricant
- NSC
- Date de fabrication
- Description
- DIL8
LP2951ACN
- Quantité
- Fabricant
- NSC
- Date de fabrication
- Description
Technical Specification LP2951ACN
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Regulated Outputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Capacitor Type | Ceramic |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Quiescent Current | 75.0 µA |
| Packaging | Rail |
| Case/Package | DIP |
| Dropout Voltage | 380 mV |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 5.00 V, 29.0 V (max) |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Pins | 8 |
| Supply Voltage (DC) | 30.0 V (max) |
Votre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0