LT1236BCN8-10
Online Anfrage
LT1236BCN8-10
- Quantité
- 5
- Fabricant
- Date de fabrication
- 1999
- Description
- only for domestic customers (Qty!)
Technical Specification LT1236BCN8-10
| Case/Package | PDIP |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Quiescent Current | 1.70 mA |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 40.0 V (max) |
| Output Voltage | 10.0 V |
| Output Current | 10.0 mA, 10.0 mA (max) |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 1 |
Votre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Désignation | Fabricant | Date de fabrication | Description |
|---|---|---|---|
| LT1131ACN | 1999 | ||
| LT1175CN8 | 1997 | ||
| LT1190CN8 | 1999 | ||
| LT1192CN8 | 1996 | only for domestic customers (Qty!) | |
| LT1208CN8 | 1998 | ||
| LT1362CN | 1997 | ||
| LT1585CT | 1998 | ||
| LTC1148CN | 1999 | ||
| LTC1044ACN8 | 1996 | ||
| LTC1255CN8 | 1998 |