5082-7656 Fairchild
Online Anfrage
5082-7656
- Quantità
- 2600
- Produttore
- Fairchild
- Codice data
- Descrizione
- 7 Segment LED Display
Technical Specification 5082-7656
| Character Size-Height | 10.9 mm |
| Size-Length | 19.1 mm |
| Size-Width | 12.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Pin Pitch | 2.54 mm |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Size-Height | 6.35 mm |
| Lifecycle Status | Active |
| Wavelength | 635 nm |
| Luminous Intensity | 1.12 mcd |
| Forward Voltage | 2.10 V |
| Color | Red |
Other Manufacturers for 5082-7656
HPLa vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| NVF4-2.C | NHG | Automotiv Relais 12V 80R | |
| BT21605 | Batron | Alphanumeric LCD Display with logic 2x16 blue backlight green/yellow | |
| LPH5018-1 | Philips | LCD Display | |
| LPH2673-1 | Philips | LCD Display | |
| WG3-0101 | Mitsumi | IR Receiver | |
| L404200J00A | LCD Display 2x40 with logic | ||
| VQE21D | 7 Segment LED Display green | ||
| VQE21E | 7 Segment LED Display green | ||
| VQE21F | 7 Segment LED Display green | ||
| MAN6630 | 2 Digit LED Display red |