IRF520 MOT
Online Anfrage
IRF520
- Quantità
- 50
- Produttore
- MOT
- Codice data
- Descrizione
- IRF520 TO220
IRF520
- Quantità
- 5
- Produttore
- MOT
- Codice data
- 825
- Descrizione
- in stock, TO220 package
Technical Specification IRF520
| Polarity | N-Channel |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 9.20 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 100 V |
| Current Rating | 9.20 A |
| Rise Time | 30.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 270 mΩ |
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Pins | 3 |
| Power Dissipation | 60.0 W |
La vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| IRF3205 | Transistor | ||
| IRF3710 | Transistor | ||
| IRF4905 | Transistor | ||
| IRF510 | Transistor N-MOSFET 100 V 5.6 A 43 W TO220 | ||
| IRF513 | Transistor | ||
| IRF520 | MOT | IRF520 TO220 | |
| IRF5210 | Transistor | ||
| IRF530 | Transistor N-MOSFET 100 V 16 A 90 W TO220 | ||
| IRF530N | Transistor | ||
| IRF540 | Transistor N-MOSFET 100 V 30 A 150 W TO220 |