IRFZ34N
Online Anfrage
IRFZ34N
- Quantità
- 35
- Produttore
- Codice data
- Descrizione
- Transistor
Technical Specification IRFZ34N
| Polarity | N-Channel |
| Voltage Rating (DC) | 55.0 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 29.0 A |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 55.0 V |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 55.0 V |
| Current Rating | 29.0 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | TO-220 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 40.0 mΩ |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Non-Compliant |
| Rise Time | 49.0 ns |
| Power Dissipation | 56.0 W |
| Part Family | IRFZ34N |
Other Manufacturers for IRFZ34N
IRLa vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| IRFP9140N | Transistor | ||
| IRFP9240 | Transistor P-MOSFET 200 V 12 A 150 W TO247 | ||
| IRFR110 | Transistor N-MOSFET 100 V 4.3 A 25 W TO252 | ||
| IRFZ24N | Transistor | ||
| IRFZ34 | Transistor N-MOSFET 55 V 26 A 56 W TO220 | ||
| IRFZ44 | Transistor N-MOSFET 55 V 41 A 83 W TO220 | ||
| IRFZ44N | Transistor | ||
| IRFZ46N | Transistor | ||
| IRFZ48N | Transistor | ||
| IRL2203NS | Transistor |