UA741CP Texas
Online Anfrage
UA741CP
- Quantità
- 42
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 410
- Descrizione
- DIP8, on stock, = LM741
UA741CP
- Quantità
- 15
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 2001
- Descrizione
- in stock, DIL8 package
UA741CP
- Quantità
- 15
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 2001
- Descrizione
- DIL8 package
Technical Specification UA741CP
| Input Offset Drift | 0.00 V/K |
| Supply Voltage (DC) | 15.0 V |
| Case/Package | PDIP |
| Rise Time | 300 ns |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Gain Bandwidth Product | 1.00 MHz |
| Bandwidth | 1.00 MHz |
| Slew Rate | 500 mV/μs |
| Input Bias Current | 80.0 nA |
| Supply Current | 1.70 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 1 |
La vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| CFW455D | Murata | in stock | |
| CFW455H | Murata | on stock | |
| CFW 455 HT | CM | in stock | |
| L78S09CV | STM | on stock | |
| LM2904 | on stock | ||
| MI-301 | Mitsubishi | in stock, 5W/2M (M1 301) | |
| MI-303 | Mitsubishi | in stock, 10W / 2M (M1 303) | |
| MI-308 | Mitsubishi | in stock, 25W / 70cm, other names: MI 308) | |
| MI-402 | Mitsubishi | (MI-402) on stock, 25W/2M | |
| MI-407 | Mitsubishi | 48E | in stock, 50W/70cm |