IRF4905 IR
Online Anfrage
IRF4905
- Menge
- 800
- Hersteller
- IR
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation IRF4905
| Polarity | P-Channel |
| Voltage Rating (DC) | -55.0 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 74.0 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 55.0 V |
| Current Rating | -74.0 A |
| Rise Time | 99.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | TO-220 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 20.0 mΩ |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Non-Compliant |
| Power Dissipation | 200 W |
| Part Family | IRF4905 |
Andere Hersteller für IRF4905
NoNameIhre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| IRE5 | Fototransistor Infrared 30 V 100m W | ||
| IRF-PC50 | TRANS.MOSFET N 600V 11A TO247 | ||
| IRF150 | Transistor N-MOSFET 100 V 30 A 150 W TO3 | ||
| IRF3205 | Transistor | ||
| IRF3710 | Transistor | ||
| IRF510 | Transistor N-MOSFET 100 V 5.6 A 43 W TO220 | ||
| IRF513 | Transistor | ||
| IRF520 | Transistor N-MOSFET 100 V 10 A 70 W TO220 | ||
| IRF520 | MOT | IRF520 TO220 | |
| IRF5210 | Transistor |